۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » همدان
  • شناسه : 60570
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
  • 26 بازدید
  • ارسال توسط :
کار برداشت انگور از تاکستان‌های شهرستان ملایر آغاز شد
کار برداشت انگور از تاکستان‌های شهرستان ملایر آغاز شد

کار برداشت انگور از تاکستان‌های شهرستان ملایر آغاز شد

همدان- آبرومند: مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر از آغاز برداشت انگور در تاکستان‌های این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود از حدود ۱۱ هزار هکتار باغ انگور در این شهرستان، ۲۵۵ هزار تُن محصول برداشت شود. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – «سیدمهدی میرباقری» اظهار داشت: امسال متوسط میزان تولید انگور […]

همدان- آبرومند: مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر از آغاز برداشت انگور در تاکستان‌های این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود از حدود ۱۱ هزار هکتار باغ انگور در این شهرستان، ۲۵۵ هزار تُن محصول برداشت شود.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – «سیدمهدی میرباقری» اظهار داشت: امسال متوسط میزان تولید انگور در هکتار ۲۴ تُن پیش‌بینی می‌شود.

 

وی میزان کل تولید انگور در شهرستان ملایر را ۲۵۴ هزار و ۸۷۴ تُن در سال عنوان کرد و افزود: از این میزان انگور، بیش از ۴۹ هزار تُن آن معادل ۷۷ درصد به انواع کشمش تبدیل می‌شود.

 

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر تصریح کرد: از این میزان ۳۱ هزار و ۵۹۵ تُن به کشمش آفتابی تیزابی، هزار و ۹۵۰ تُن کشمش آفتابی غیر تیزابی، هزار و ۳۰۰ تُن کشمش آفتابی دانه‌دار، ۱۱ هزار تُن کشمش کالیفرنیا گوگردی و سه هزار و ۲۰۰ تُن کشمش سایه‌خشک تبدیل می‌شود.

 

میرباقری، تبدیل ۱۰ درصد از انگور تولیدی این شهرستان به ۶ هزار و ۳۶۹ تُن شیره انگور، پنج هزار و ۹۵ تُن آبغوره(معادل پنج درصد)، هفت هزار و ۶۴۳ تُن سرکه، شربت، باسلق(سه درصد انگور تولیدی) و ۲۰ هزار و ۳۸۲ تُن مصرف تازه‌خوری و ارائه انگور تازه به بازار را از دیگر مشتقات و فرآورده‌های انگور ملایر عنوان کرد.

 

وی تاکید کرد: کشاورزان و باغداران ملایری برای تهیه روغن و کربنات مورد نیاز خود برای تیزآبی کردن انگور، می‌توانند به فروشگاه‌های مجاز عرضه‌کننده سم و سموم کشاورزی در سطح این شهرستان مراجعه کنند.

 

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر گفت: طی یکماه گذشته بیش از چهار گشت مشترک متشکل از کارشناسان جهاد کشاورزی ملایر، نماینده فرمانداری، اداره استاندارد، اداره نظارت بر اماکن عمومی و اتحادیه سم فروشان در سطح این شهرستان انجام و در این خصوص ۴۰۰ لیتر روغن غیر استاندارد ضبط و تحویل اداره استاندارد شد.

 

میرباقری همچنین به اشاره به برگزاری جشنواره ملی خوشه برتر در روستای جوزان و مرکز جهاد کشاورزی با بیش از ۲۰۰ شرکت کننده از شهرهای ملایر، خنداب، تاکستان، ابهر و قم، گفت: نتایج جشنواره خوشه برتر انگور هفتم مهر ماه همزمان با جشنواره برداشت انگور در این شهرستان اعلام خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا؛ سالانه بیش از ۲۴۰ هزار تُن انگور از سطح تاکستان‌های شهرستان ملایر برداشت می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*