۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 9149
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۵
  • 219 بازدید
  • ارسال توسط :

کاهش اختیارات شورای نگهبان شدنی نیست

ورامین – ابتکار ورامین: عضو ارشد دفتر نظارت شورای نگهبان ورامین گفت: کاهش دامنه اختیارات شورای نگهبان چیزی جز بی هویت کردن آن نیست. به گزارش خبرنگار ما به نقل از اسوه نیوز – شهاب معاف که به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه ورامین سخن می […]

ورامین – ابتکار ورامین: عضو ارشد دفتر نظارت شورای نگهبان ورامین گفت: کاهش دامنه اختیارات شورای نگهبان چیزی جز بی هویت کردن آن نیست.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از اسوه نیوز – شهاب معاف که به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه ورامین سخن می گفت اظهار داشت: با تدوین قانون اساسی به همت عالمانی خداشناس تمامی توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی خنثی شد.

عضو ارشد دفتر نظارت شورای نگهبان در شهرستان ورامین افزود: قانون اساسی حفاظت از اسلامیت نظام را بر عهده شورای نگهبان گذاشت تا مناصب اصلی از نفوذ جریان های مخالف نظام اسلامی دور بماند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان از زمان تشکیل تاکنون توانسته با نظارت مستمر و موثر همواره از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کند.

معاف با اشاره به اهمیت موضوع نظارت در نظام های سیاسی جهان اضافه کرد: نظارت در تمامی حکومت ها و نظام های جهانی از اهمیت دو چندانی برخوردار بوده و نظارت در قانون اساسی جمهوری اسلامی در بخش های مختلف نظام رایج است.

این مسئول متذکر شد: قانون اساسی به عنوان بالاترین سند برای اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی و به منظور پاسداری از این دو اصل اقدام به تأسیس شورای نگهبان کرده است.

وی گفت: مسأله نظارت شورای نگهبان از ابعاد گوناگون و علمی مورد بررسی قرار گرفته و در این زمینه باید توجه داشت امر نظارت بر شئون جامعه آنچنان اهمیت پیدا کرده که دانشمندان علم سیاست می گویند باید دولت به جای دخالت در امور به نظارت بر روند انجام کارها بپردازد.

معاف با اشاره به تلاش برخی افراد برای کاهش دامنه اختیارات شورای نگهبان افزود: کاهش دامنه اختیارات شورای نگهبان چیزی جز بی هویت کردن آن نیست و کشورهای دیگر نیز کاهش قدرت نهادهای نظارتی خود را در پیش نگرفته اند.

این مسئول تأکید کرد:‌نظارت بر همه مراحل برگزاری انتخابات از جمله شباهت های نهادهای نظارتی در نظام های سیاسی مختلف دنیا است به همین خاطر نمی توان به این موضوع نیز خدشه وارد کرد.

معاف حفظ و حراست از قانون اساسی را یکی از وظائف شورای نگهبان دانست و متذکر شد: حفظ و حراست از قانون اساسی یکی از وظائف اصلی شورای نگهبان است زیرا تصویب قوانینی برخلاف قانون اساسی آن کشور، اصل ثبات و قوام یک نظام و حکومت را با مشکل مواجه می سازد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*