۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 27579
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
  • 168 بازدید
  • ارسال توسط :
کسی توانایی جلوگیری از رسیدن رزق به بندگان خداوند را ندارد
کسی توانایی جلوگیری از رسیدن رزق به بندگان خداوند را ندارد

کسی توانایی جلوگیری از رسیدن رزق به بندگان خداوند را ندارد

دماوند- آبرومند: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: کسی نمی‌تواند مانع رسیدن رزق به بندگانش باشد ولی رزقی ارزشمند است که به سرای جاودانی نیز متصل شود.   به گزارش خبرنگار ما –  حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری بامداد دوشنبه در مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد جامع دماوند […]

دماوند- آبرومند: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: کسی نمی‌تواند مانع رسیدن رزق به بندگانش باشد ولی رزقی ارزشمند است که به سرای جاودانی نیز متصل شود.

 

به گزارش خبرنگار ما –  حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری بامداد دوشنبه در مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد جامع دماوند طی سخنانی حضرت سیدالشهدا (ع) را یکی از رمزهای شب قدر دانست و گفت: زیارت امام حسین (ع) جزو اعمال شب قدر است و این نشان دهنده محبوبیت سیدالشهدا (ع) نزد خداوند متعال است، شب قدر ظرفیت بسیار بالایی دارد و در این شب تکلیف انسان و حتی تکلیف عالم طی یک سال نسبت به میزان سهم و رزق آن مشخص می‌شود.

 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه در شب قدر باید شناخت قرآن کریم را مورد توجه قرار دهیم، گفت: در این شب باید قدرشناس قرآن کریم باشیم، انسان تا زمانی که نفس می‌کشد، فرصت دارد تا از قرآن به خوبی استفاده کند و به سعادت برسد.

 

وی با بیان اینکه بهره از شب قدر زمانی به اوج می‌رسد که در آن کانون توجه شما عرض ارادت به محضر حضرت زهرا (س) باشد، گفت: در شب قدر شرایطی فراهم شده، تا انسان بتواند در برنامه ریزی و تعیین سرنوشت خویش نقش داشته باشد و با دعاهایش برای خود و دیگران مؤثر باشد.

 

حاج علی اکبری با بیان اینکه عمر و روزه دو موضوع برجسته در شب قدر به حساب می‌آیند، گفت: ماجرای رزق در قرآن بسیار پرحکمت و اسرارآمیز است، خداوند متعال عزیز است و کسی نمی‌تواند مانع رسیدن رزق به بندگانش باشد ولی رزقی ارزشمند است که به سرای جاودانی نیز متصل شود.

 

وی با تشریح مفهوم رزق ادامه داد: هر نوع بهره‌ای که رفع کننده نیاز باطنی انسان همچون عزت، شرف، مال و … باشد را رزق می‌گویند، اما خداوند پس از مرگ به مؤمنین رزق می‌دهد، اگر انسان بتواند در دنیا به تقوای الهی دست یابد قطعاً به این باور خواهد رسید که خداوند رزاق است و این مهم منوط به حفظ عفت در رزق و عدم حرص و طمع در کسب رزق و روزی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*