۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » استان ها » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 28314
  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
  • 136 بازدید
  • ارسال توسط :
کشف کوزه های دوره ساسانی در امامزاده یحیی(ع) ورامین
کشف کوزه های دوره ساسانی در امامزاده یحیی(ع) ورامین

کشف کوزه های دوره ساسانی در امامزاده یحیی(ع) ورامین

ورامین- آبرومند: مسئول دفتر میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ورامین از کشف کوزه هایی متعلق به دوره ساسانی و قرون نخستین اسلامی در عمق ۱۳ متری چاهی در امام زاده یحیی(ع) ورامین خبر داد. به گزارش خبرنگار ما – ژیلا خدادادی در گفتگو با خبرنگار مهر از کشف سفال‌های مربوط به دوره ساسانی در محوطه […]

ورامین- آبرومند: مسئول دفتر میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ورامین از کشف کوزه هایی متعلق به دوره ساسانی و قرون نخستین اسلامی در عمق ۱۳ متری چاهی در امام زاده یحیی(ع) ورامین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – ژیلا خدادادی در گفتگو با خبرنگار مهر از کشف سفال‌های مربوط به دوره ساسانی در محوطه امامزاده یحیی (ع) خبر داد و افزود: این سفال‌ها حین عملیات حفر یک حلقه چاه جذبی در خارج از محوطه امامزاده یحیی (ع) برای جمع آوری آب باران و آب سطحی کشف شد.

 

خدادای افزود: قدمت این سفال بنا به تشخیص کارشناس باستان شناسی معاونت میراث فرهنگی استان تهران مربوط به دوره ساسانیان و قرون نخستین اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه این سفال‌ها در عمق ۱۳ متری چاه جذبی در حال حفر کشف شد، گفت: پس از یافت این سفال‌ها به سرعت عملیات متوقف و مراتب برای بررسی‌های بیشتر به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران گزارش شد، چرا که احتمال وجود اشیا قدیمی بیشتری در محل کشف کوزه وجود دارد.

 

مسئول دفتر میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ورامین در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که آیا کوزه پر بوده است، گفت: در هنگام حفر چاه این کوزه سفالی شکسته شده است و بنا به گفته کارگان حاضر در محل درون این کوزه فقط خاک بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*