۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 59190
  • ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
کمک ۱۲۰ میلیارد ریالی سازمان اوقاف به هیات های ورامین
کمک ۱۲۰ میلیارد ریالی سازمان اوقاف به هیات های ورامین

کمک ۱۲۰ میلیارد ریالی سازمان اوقاف به هیات های ورامین

ورامین – آبرومند: رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا گفت : سازمان اوقاف ۱۲۰ میلیارد ریال به ۴۰۰ هیات مذهبی شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا اعطا می کند.   به گزارش خبرنگار آبرومند-  مجید محمودی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد : وقف سنت […]

ورامین – آبرومند: رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا گفت : سازمان اوقاف ۱۲۰ میلیارد ریال به ۴۰۰ هیات مذهبی شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا اعطا می کند.

 

به گزارش خبرنگار آبرومند-  مجید محمودی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد : وقف سنت حسنه ای است که از پیامبر اکرم این موضوع ترویج شده است و  برانجام آن تاکید شده است که در این راستا اداره اوقاف شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا نسبت به ترویج و فرهنگ سازی آن می پردازد.

 

وی با اشاره به کمک به هیئات مذهبی خاطر نشان کرد : کمک به هیئات مذهبی شهرستان ها یکی از برنامه هایی است که اداره اوقاف با همکاری اداره تبلیغات به کمک معنوی و مادی هیآت مذهبی دارای مجوز می پردازند.

 

محمودی افزود : دوازده میلیارد ریال کارت های هدیه ۳۰ میلیون ریالی به ۴۰۰ هیات مذهبی شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا اعطا می شود و می توانند باحضور در نمایشگاه شمیم حسینی به خرید محصولات غذایی بپردازند.

 

وی ضمن اشاره به محل تامین اعتبارات کمک به هیات مذهبی ادامه داد : این پویش از طریق خیرین نیک اندیشی که برای مراسمات حسینی وقف انجام داده اند تامین شده است و این اقدام پسندیده ادامه خواهد داشت.

 

محمودی برگزاری مراسم احلا من العسل را مهم دانست و گفت : مراسم استانی احلا من العسل که هر ساله در شهرری برگزار می شد با رایزنی های انجام شده این مراسم امسال در آستان مقدس امامزاده جعفر بن موسی الکاظم پیشوا برگزار خواهد شد و جمعی دانش آموزان از تمامی شهرستان های استان تهران در این مراسم حضور پیدا کرده اند.

 

وی با اشاره به برنامه های اجرایی فرهنگی در بقاع متبرکه اظهار کرد : آرامش بهاری، ضیافت الهی، جشن ولایت علوی، نشاط معنوی، سوگواری یاسین نبوی از مجموع فعالیت ها و ویژه برنامه های فرهنگی در سطح بقاع متبرکه شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا است که برگزار می شود.

 

وی با اشاره به تعداد بقاع متبرکه در شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا خاطر نشان کرد : ۵۳ بقعه تبرکه در شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا وجود دارند که ۲۳ بقعه از آن ها به صورت خودگردان از درآمد های خود هزینه های جاری، بقعه خود را اداره می کنند و به برگزاری برنامه های فرهنگی می پردازند.

 

محمودی تصریح کرد : سال گذشته ۱۱۰۰ بسته اقلام غذایی با ارزش بالغ بر هر کدام ۷۰۰ هزار تومان در بین جامعه هدف و خانواده های کم برخوردار توزیع شد که این اقدام استمرار خواهد داشت.

 

شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا ۴۰۰ هیات دارای مجوز دارد که در مناسبات مذهبی به برگزاری مراسمات می پردازند

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*