۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 8834
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۹
  • 148 بازدید
  • ارسال توسط :

کنفرانس مطبوعاتی مدیرعامل آبفای جنوب شرقی برگزارشد

ورامین – ابتکار ورامین: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در آخرین روز از هفته صرفه جویی آب طی نشستی با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه ها و عملکرد شرکت به سوالات شان پاسخ داد. به گزارش خبرنگار ما – در آخرین روز از هفته صرف جویی در مصرف آب که تحت عنوان […]

ورامین – ابتکار ورامین: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در آخرین روز از هفته صرفه جویی آب طی نشستی با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه ها و عملکرد شرکت به سوالات شان پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار ما – در آخرین روز از هفته صرف جویی در مصرف آب که تحت عنوان آب، قانون و حقوق شهروندی نامگذاری شده این دفترطی هماهنگی با خبرنگاران واحد مرکزی خبر و نشریات منطقه ای و سراسری،مراسم بازدید از تاسیسات آبرسانی و نشست خبری مدیرعامل شرکت را برگزار کرد.

در این مراسم خبری در ابتدا اصحاب رسانه و مطبوعات از سامانه ۱۲۲شرکت بازدید کردند و با فعالیتها و اقداماتی که در این مرکز ارتباطی شرکت آبفا انجام می شود آشنا شدند.

در ادامه خبرنگاران با حضور در محل تصفیه خانه در حال احداث فاضلاب پیشوا ضمن بازدید از مراحل ساخت این پروژه زیست محیطی ،کنفرانس مطبوعاتی را با مدیرعامل و معاونین شرکت آغاز کردند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در ابتدای این نشست خبری گزارشی جامع از اجرای طرح فاضلاب پیشوا را برای حاضرین ارائه داد و اظهار داشت:حدود هفتاد درصد از آب شهری مصرف شده تبدیل به فاضلاب می شود و جهت بهره برداری بهینه از این آب و بازچرخانی مناسب آن طرح فاضلاب پیشوا در حال اجرا می باشد و هم اکنون تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت ۱۱۱۲۴ مترمکعب در شبانه روز از محل درآمد عمومی دولت با پیشرفت ۳۷درصدی و مطابق برنامه زمانبندی درحال انجام است همچنین خط انتقال فاضلاب به طول۶ کیلومتر با لوله های به قطر ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰میلیمتری با پیشرفت صد در صدی انجام شده و خطوط جمع آوری به طول ۴۰ کیلومتر نیز اجرا گردید.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه در خصوص تاسیسات آبرسانی و اجرای طرح فاضلاب شهرهای تحت پوشش ، برنامه ها و عملکرد شرکت توضیحاتی را ارائه کرد و افزود: براساس برنامه زمانبندی شده طرح های مختلف آبرسانی نظیر حفرچاه،اجرای خطوط انتقال، ساخت مخازن و اصلاح و نوسازی شبکه های قدیمی و اجرای طرح جمع آوری ،انتقال و ساخت تصفیه خانه فاضلاب در چهار شهرستان جنوب شرق استان تهران درحال اجراست.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بخشی دیگر از سخنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:به رغم محدودیت های شدید منابع مالی داخلی ناشی از پائین بودن نرخ تعرفه های آب بهاء و لزوم سرمایه گذاری در بخش های زیر ساختی شرکت ضروری بود که بودجه را ۴۵درصد بیشتر از سال ۹۳در نظر بگیریم لذا کل بودجه شرکت در سال جاری ۱۷۲۰میلیارد ریال مصوب شد که از این مقدار ۱۱۷۰میلیارد ریال در بخش سرمایه ای و ۵۵۰ میلیارد ریال در بخش جاری است.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در خصوص بودجه شرکت در بخش سرمایه ای اظهار داشت: ۳۹۰میلیارد ریال بودجه شرکت در این بخش مربوط به طرح های عمرانی،۲۴۰میلیارد ریال در زمینه پروژه های BOTو مابقی در حوزه های فاینانس ودر آمد داخلی است.

این گزارش می افزاید: در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی، مدیرعامل و معاونین شرکت سوالات خبرنگاران را پاسخ دادند که در ذیل این گزارش می آید.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه اطلاعات((آیا اجرا و ساخت تصفیه خانه فاضلاب مقرون به صرفه است یانه ))گفت: اجرای طرح فاضلاب در شهرها و ساخت تصفیه خانه فاضلاب با توجه به محدودیت منابع آبی و اهمیتی که اجرای این طرح ها در جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی دارد و با عنایت به این که از اهداف زیست محیطی و بهداشتی محسوب می شود فارغ از مسائل اقتصادی از ضروریات روز کشور ما است.

مهندس علیرضا کارگری در پاسخ به سوال خبرنگار نشریه وزین ورامین پرس در زمینه اقدامات انجام شده در زمین فرهنگ سازی مصرف بهینه آب اظهار داشت: کشور ما دارای اقلیم خشک است و با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم و مقوله فرهنگ سازی مصرف بهینه آب برای شرکت آبفا از اهمیت خاصی برخوردار است و در همین راستا اقدامات و فعالیتهایی اجرا شده که می توان از آموزش روشهای صحیح مصرف آب به کودکان، دانش آموزان و بانوان خانه دار نام برد و فعالیتهای هنری و فرهنگی دیگر نیز با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب انجام شد.

معاون در آمد و مشترکین شرکت آبفای جنوب شرقی که در این نشست خبری حضور داشت در جواب سوال خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی که در خصوص مبناء محاسبه آب بهاء و فروش انشعابات به مشترکین بود، گفت: اساس و مبنای محاسبه مطابق با بخش نامه ها و تعرفه های ابلاغی است که سالیانه از سوی وزارت نیرو اعلام می شودو متاسفانه به رغم افزایش هزینه ها و پائین بودن تعرفه ها هنوز افزایش نرخی در خصوص آب بهاء نداشته ایم.

شایان ذکر است خبرنگاران نشریات و خبرگزاری های دیگری که در این نشست حضورداشتند (تسنیم، ایران، خردادنامه، راوی نیوز، سرافرازان،ایرنا،خورشیدتابناک،عصراقتصاد،نیرو نیوز و واحدمرکزی خبر ضمن تقدیر از مدیرعامل و مدیر روابط عمومی شرکت بخاطر برگزاری کنفرانس مطبوعاتی،نظرات و پیشنهاداتی جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب بیان نمودند ودر این راستا اعلام همکاری کردند.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*