۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 6172
  • ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۳
  • 120 بازدید
  • ارسال توسط :

گزارش خبری بوربور رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین شد

ورامین – ابتکار ورامین: ابوالفضل بوربور که از پایه گذاران انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین در دهه هفتاد محسوب می شود، به عنوان رئیس جدید این انجمن معارفه شد. به گزارش خبرنگار ما- این مراسم معارفه شامگاه یکشنبه سوم اسفند ۹۳ با حضور حسین عاطفی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، رحمت امینی مدیرکل هنرهای […]

ورامین – ابتکار ورامین: ابوالفضل بوربور که از پایه گذاران انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین در دهه هفتاد محسوب می شود، به عنوان رئیس جدید این انجمن معارفه شد.

به گزارش خبرنگار ما- این مراسم معارفه شامگاه یکشنبه سوم اسفند ۹۳ با حضور حسین عاطفی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، رحمت امینی مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کشور، جمعی از پیشکسوتان تئاتر و مسئولان انجمن های هنری شهرستان ورامین، حسین تاجیک مشاور فرهنگی فرماندار، شهاب پازوکی رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حمید آرمان مهر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد.

تقاضای اختیارات بیشتر برای انجمن هنرهای نمایشی ورامین

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین در ابتدای این مراسم گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل بالای هنرهای نمایشی در بخش صحنه ای به خصوص در تئاتر خیابانی، از مسئولان استانی تقاضا می شود تا دفتر نمایندگی انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان دارای اختیارات مؤثرتر و بیشتری باشد.

آرمان مهر در تشریح این مسئله افزود: استعدادهای نابی که در سطح استان و کشور می درخشد و تئاتر ورامین را ارتقاء داده اند، لزوم این افزایش اختیارات را یادآور می شود که باید مورد توجه مسئولان بالا دستی قرار گیرد.

وی بیان داشت: انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین یکی از قوی ترین انجمن های هنری منطقه محسوب می شود و به همین دلیل، شایسته نیست که با توجه به دو نامه اخیری که رسیده، اختیارات این انجمن کمتر از گذشته شود.

لزوم برگزاری انتخابات برای ریاست انجمن

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین در ادامه، خواستار بازگشت به آیین نامه های سابق این انجمن در زمینه برگزاری انتخابات رئیس و هیئت مدیره شد و آن را مطلوب نظر هنرمندان حوزه تئاتر عنوان کرد و گفت: این موضوع باعث اتحاد و همدلی هنرمندان عرصه نمایش خواهد شد و اختلافات احتمالی را به حداقل خواهد رساند، چراکه کار هنرمندان به دست خودشان باید حل شود.

وی ادامه داد: حتی برای تعیین رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین از عاطفی رئیس انجمن استان تهران تقاضا شد تا با توجه به پتانسیل های موجود در این منطقه، اجازه برگزاری انتخابات برای تعیین رئیس جدید بدهد که وی، برگزاری انتخابات را مغایر قوانین و آیین نامه های فعلی این انجمن دانست؛ بنابراین با خرد جمعی و نظرسنجی و مشورت گرفتن از رؤسای سابق انجمن و همچنین جمعی از اهالی تئاتر و پیشکسوتان به گزینه مناسب و مورد اجماع بزرگان تئاتر ورامین رسیدیم.

نگرانی از برخی اختلافات در تئاتر ورامین با گفتگو و تعامل برطرف می شود

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران نیز با اشاره به سخنان آرمان مهر اظهار داشت: تغییر آیین نامه های انجمن از اختیاراتمان نیست ولی تمام تلاشمان این است که با اهالی تئاتر و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی مشورت شود و بعد، رؤسای انجمن ها انتخاب شوند.

حسین عاطفی با ابراز نگرانی از برخی اختلافات موجود در تئاتر ورامین، افزود: عدم گفتگو در میان تئاتریها معضل است و همدل و همراه کردن نگاهها و سلیقه های متفاوت می تواند برطرف کننده نگرانیها در تئاتر ورامین باشد.

وی تصریح کرد: تئاتر ورامین متعلق به هیچ شخصی نیست و گفتگو میان تمامی طیف های تئاتری می تواند باعث پیشرفت و اعتلای بیشتر هنر شهرستان شود و در این میان، احساسی برخورد کردن با مسائل مختلف نمی تواند پسندیده باشد.

عاطفی نکته جالب در خصوص رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین را اتفاق نظر اکثریت اهالی تئاتر در خصوص توانمندی و شایستگی مدیریتی و همچنین شناخت کافی وی از تئاتر دانست و برای بوربور آرزوی موفقیت کرد.

ورامین تنها شهرستان استان تهران که جشنواره ملی دارد

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، با اشاره به پتانسیل های بالای تئاتر در شهرستان ورامین گفت: جای خوشحالی دارد که این شهرستان تنها شهرستان استان تهران است که جشنواره ملی هنری با عنوان “طلوع خرداد” در آن برگزار می شود.

وی افزود: ورامین قطب تئاتر استان تهران است و مسئولان باید تلاش کنند که با کارآیی بالا و توانمندی، باعث شرمندگی مقابل مردم منطقه نشوند.

لزوم توجه به آموزش علمی به تئاتریها

در ادامه این مراسم، مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان داشت: در گذشته، فعالیت در عرصه تئاتر ورامین کار شاقی بود که توسط افرادی نظیر بوربور شکل گرفت.

رحمت امینی ادامه داد: جوانترها این سوابق را ندیده اند و یادشان نمی آید ولی وی از تئاتریهای نسل دوم ورامین محسوب می شود که شاید بتوان با توجه به همین پیشینه و البته حسن توجه بزرگان تئاتر ورامین به بوربور، موفقیت را برای او متصوّر شد.

وی تأکید کرد: البته باید تلاش شود تا فضای همدلی بیشتری در تئاتر ورامین حکمفرما و از رئیس جدید نیز حمایتهای لازم بشود تا روزهای خوش تئاتری رقم بخورد.

مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری اضافه کرد: متأسفانه اتحاد بین اهالی تئاتر در ورامین کمی شکننده شده که باعث تعجب است ولی این مسئله در کشور فراگیر بوده و ناشی از سهل الوصول بودن تئاتر در میان جوانترهاست.

وی ادامه داد: عدم توجه کافی به آموزش علمی هنرمندان تئاتری در کل کشور تسرّی یافته و باید این روند اصلاح شود و در کنار آن، احترام به پیشکسوتان نیز نهادینه گردد.

امینی که خودش اهل ورامین است، خواستار حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمامی اهالی تئاتر از رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین شد و با اشاره به خصلت مهندسی بوربور در کنار خصائل فرهنگی و هنری وی، افزود: انضباط فکری و کاری رئیس جدید می تواند تأثیر بیشتری در روند رو به رشد تئاتر این شهرستان داشته باشد.

var1-2

باید از فکر و اندیشه جوانترها بهره برد

وی تأکید کرد: تئاتر ورامین در این روزها نیازمند انضباط اجتماعی برای رسیدن به هدف مشترک دارد که این هدف، ارتقای تئاتر است.

مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری ادامه داد: باید نشستهای ماهانه اهالی تئاتر ورامین با محوریت پیشکسوتان برگزار شود و در کنار آن باید از فکر و اندیشه جوانترها نیز در این نشستها بهره برد.

امینی تصریح کرد: گروههای تئاتری قدیمی ورامین باید تقویت شوند و اگر گروههای جدیدی قصد شکل گیری دارند، باید هدفمند و بر اساس ضوابط خاص انجمن هنرهای نمایشی باشند تا در مجموع، گروه های تئاتری متحد، منسجم و تأثیرگذار در ورامین باشند.

var1-4

آموزش علمی تئاتریها در اولویت است

سپس رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین طی سخنانی اظهار داشت: باید از اعتماد اهالی تئاتر تشکر کرد ولی زمانی فعالیتها مثمرثمر خواهد بود که همه دوستان همدل و همراه شوند که این همراهی بسیار مؤثر است.

ابوالفضل بوربور ادامه داد: خواهشی از اهالی تئاتر دارم و آن، نگاه کردن علمی به مدیریت است که نتیجه آن نگاه، تیمی کار کردن و بالطبع، گرفتن نتیجه بهتر و مطلوبتر است؛ دلیل پذیرش این مسئولیت توسط بنده نیز این بوده که اهالی تئاتر بتوانند بهتر و بدون دغدغه فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: باید فضای مناسبی با دو تعریف مدیریتی که دارم شکل بگیرد؛ اول باید مباحث آموزشی در تئاتر ورامین به صورت جدی پیگیری شود تا سطح علمی مبتدیان و نیمه حرفه ایها رشد کند.

بوربور افزود: کیفیت تئاترهای تولیدی در شهرستان باید بعد از کمیت آنها مورد توجه قرار بگیرد تا نمایش آنها در سطح استان تهران و کشور بتواند به اعتبار تئاتری منطقه اضافه کند.

رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین در پایان، بار دیگر از همه اهالی تئاتر و رسانه ها خواست تا در راه اعتلای این هنر در ورامین به وی یاری دهند.

در ادامه این مراسم، عزت الله قمی از پیشکسوتان تئاتر شهرستان ورامین، رهنمودهایی را به رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی داد و برای بوربور آرزوی موفقیت روز افزون کرد.

var1-3

متن حکم انتصاب رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین

سپس رحمت امینی مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کشور متن حکم انتصاب ابوالفضل بوربور رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین را که به امضای حسین عاطفی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران رسیده بود، به شرح زیر قرائت کرد:

” با عنایت به تبصره ماده سه آیین نامه انجمن هنرهای نمایشی ایران و نظر به حمایت از هنرمندان حوزه تئاتر و کار و تلاش بیشتر، به خصوص در زمینه آثار ارزشمند و اجرای مستمر در تالارهای نمایشی، جنابعالی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در شهرستان ورامین معرفی و منصوب می شوید.

امیدوارم با تأمل در امور مربوطه و تعامل با همکاران هنرمند عرصه نمایش و نظارت رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین، در ساماندهی فعالیت های نمایشی، موفق و مؤید باشید”.

در پایان این مراسم معارفه نیز، حکم انتصاب بوربور به عنوان رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین توسط عزت الله قمی از پیشکسوتان و مدرسان عرصه تئاتر جنوب استان تهران به وی تقدیم شد.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*