۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی » فيروزكوه
  • شناسه : 3547
  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۵
  • 165 بازدید
  • ارسال توسط :

گزارش سیل دهستان حبله رود فیروزکوه از زبان فرماندار و بخشدار مرکزی

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: بارش رگباری باران منجر به جاری شدن سیل در روستاهای “دهگردان”، “کبوترده” و “عروس پران” از دهستان بزرگ حبله رود بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه شد. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار فیروزکوه در جمع خبرنگاران و اهالی روستاهای سیل زده گفت: سیل دو روز گذشته دهستان حبله رود بیش از ۳۰ میلیارد ریال […]

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: بارش رگباری باران منجر به جاری شدن سیل در روستاهای “دهگردان”، “کبوترده” و “عروس پران” از دهستان بزرگ حبله رود بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار فیروزکوه در جمع خبرنگاران و اهالی روستاهای سیل زده گفت: سیل دو روز گذشته دهستان حبله رود بیش از ۳۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی، ابنیه، باغات، مناطق مسکونی و مراتع روستاهای “دهگردان”، “کبوتر دره”، “عروس پران” و بخشی از روستای “مزداران” وارد کرد.

وی گفت: بیشترین خسارت ها در روستای دهگردان و منطقه “مزرعه صحرا” این روستا که منطقه ای کشاورزی با اراضی زراعی و باغات به وسعت ۱۰۰ هکتار است، وارد شد و پس از آن بیشترین آسیب ها به روستای کبوتر دره وارد آمد.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه با اشاره به حضور کارشناسان استانی منابع طبیعی و آبخیزداری در مطنقه ، تاکید کرد: در آینده ای نزدیک اجرای طرح های آبخوان داری و گابیون بندی در منطقه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مهری خاطرنشان کرد: با تلاش مجدانه عوامل راهداری، تمامی راه های روستایی منطقه بازگشایی شد اما بیشتر راه های کشاورزی و جاده های بین مزارع به دلیل حجم بالای سیل کماکان مسدود است.

همچنین زمانی نژاد بخشدار مرکزی فیروزکوه تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده از ظرفیت شوراهای اسلامی و دهیاری ها برای لایروبی سربندها و انهار زراعی، سیل زدایی از مزارع و کمک به کشاورزان برای پاکسازی باغات استفاده می شود.

وی گفت: پیگیری های لازم برای تامین اعتبار خسارات سیل از محل اعتبارات خشکسالی و مدیریت بحران استان در حال انجام است و در سطح شهرستان نیز هماهنگی بین بخشی و دستگاهی برای امداد و یاری رسانی به خسارت دیدگان از طریق فرمانداری در حال انجام است.

این گزارش حاکی است؛ در شب وقوع سیل مسیر ریل راه آهن در منطقه کبوتر دره مسدود شد، اما حدود ۵۰ نفر از مسافران قطار در مراکز مختلف اقامتی شهرستان اسکان داده شدند.

همچنین سطح وسیعی از اراضی زراعی و باغات منطقه در اثر وقوع سیل دچار تخریب شد و پنج دستگاه خودروی متعلق به مردم از بین رفت، این سیل تلفات جانی نداشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*