۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » مازندران
  • شناسه : 62854
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
  • 7 بازدید
  • ارسال توسط :
گلخانه‌های هوشمند در زنجان راه اندازی می شود
گلخانه‌های هوشمند در زنجان راه اندازی می شود

گلخانه‌های هوشمند در زنجان راه اندازی می شود

زنجان – آبرومند: رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور(فاوا) از آغاز راه اندازی گلخانه های هوشمند در زنجان برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: استان زنجان حرکتی را در جهت توسعه اقتصاد دیجیتال آغاز کرده است که این امر می تواند برای آینده بسیار مفید باشد.   به گزارش خبرنگار آبرومند […]

زنجان – آبرومند: رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور(فاوا) از آغاز راه اندازی گلخانه های هوشمند در زنجان برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: استان زنجان حرکتی را در جهت توسعه اقتصاد دیجیتال آغاز کرده است که این امر می تواند برای آینده بسیار مفید باشد.

 

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – محمد جعفر صدیق دامغانی‌زاده شامگاه یکشنبه در حاشیه کارگروه توسعه اقتصاد دیجیتال استان زنجان افزود: احداث گلخانه ها در مقیاس بزرگ شاید از عهده جوانان بر نیاید از اینرو براساس الگوی جدید، به دنبال ایجاد شبکه ای از گلخانه های کوچک هستیم که بین ۱۲۰ تا ۲۴۰ مترمربع مساحت دارند.

 

وی ادامه داد: ما مجموعه آزمایشگاهی این نوع گلخانه ها را برای اولین در استان زنجان ایجاد خواهیم کرد.

 

صدیق اظهار داشت: به‌طور معمول گلخانه های زیر یک‌هزار متر مربع، اقتصادی نیستند ولی بر اساس اقدامات و پیاده سازی نمونه ها،گلخانه های تا ۳۰۰ متر مربع را هم اقتصادی کردیم.

 

وی افزود: معنی این حرف این است که در محوطه های نزدیک شهر، میتوان مجتمع های گلخانه هایی را ایجاد تا جوانان بیکار بتوان در آنها کسب در آمد کنند.

 

رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور(فاوا) گفت: بخش عمده ای از تحقق شعار سال این است که ما بتوانیم در صنایع موجود، دانش را تزریق کنیم که در این راستا، نگاه به جوانان و استفاده از ظرفیت آنان محوریت دارد.

 

استاندار زنجان نیز به خبرنگارن گفت: زنجان یکی از معدود استان هایی است که امسال مجوز تاسیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات را گرفته است.

 

محسن افشارچی با بیان اینکه این پارک در محل مجتمع فناوری اطلاعات و ارتباطات زنجان مستقر خواهد شد، افزود: در این راستا چند کار بزرگ در استان تعریف شده که یکی از آنها مساله تولید محتوای دیجیتالی است که تعدای جوان به عنوان دانش پذیر در پارک فاوا(فناوری اطلاعات و ارتباطات) جذب خواهد شد تا برای تولید محتوا آموزش های لازم را ببینند.

 

وس اظهار داشت: در حوزه کشاورزی به ویژه کشاورزی گلخانه ای هوشمند، کمک هایی را از مرکز هم از وزارت ارتباطات و هم وزرات جهاد کشاورزی خواهیم گرفت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*