۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » بوشهر » عناوین اصلی
  • شناسه : 29777
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  • 201 بازدید
  • ارسال توسط :
گلخانه‌های کشور به ۴۸ هزار و ۳۵۰ هکتار افزایش می‌یابد
گلخانه‌های کشور به ۴۸ هزار و ۳۵۰ هکتار افزایش می‌یابد

گلخانه‌های کشور به ۴۸ هزار و ۳۵۰ هکتار افزایش می‌یابد

بوشهر- آبرومند: با اجرای طرح توسعه گلخانه ها طبق برنامه مصوب ۱۰ ساله از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۴ سطح گلخانه‌های کشور به صورت برش پلکانی به ۴۸ هزار و ۳۵۰ هکتار می رسد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مجری طرح توسعه گلخانه‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: در زمان حاضر ۱۶ هزار […]

بوشهر- آبرومند: با اجرای طرح توسعه گلخانه ها طبق برنامه مصوب ۱۰ ساله از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۴ سطح گلخانه‌های کشور به صورت برش پلکانی به ۴۸ هزار و ۳۵۰ هکتار می رسد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مجری طرح توسعه گلخانه‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: در زمان حاضر ۱۶ هزار هکتار گلخانه در حال بهره‌برداری و اجرا است که از این میزان ۱۳ هزار هکتار آن در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

 

ولی الله بنی عامری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: در اجرای طرح توسعه گلخانه‌ها در چهارمین سال نسبت به سال پایه پیشرفت ۹۶ درصدی را شاهد هستیم.

 

وی یادآورشد: برای سال ۹۸ احداث سه هزار و ۶۶۳ هکتار گلخانه هدف‌گذاری شده بود که بعلت رشد مناسب و استقبال عمومی با پیش بینی رشد ۸۲ درصدی انتظار می‌رود امسال پنج هزارو ۸۰۵ هکتار گلخانه اجرا شود که سهم استان بوشهر ۳۰۰ هکتار است.

 

این مقام مسؤول اضافه کرد: ۶۵ درصد سطح این گلخانه‌ها امسال به کشت انواع سبزی و صیفی جات، ۲۵ درصد گل و گیاهان زینتی و مابقی به کاشت درختان میوه اختصاص می‌یابد.

 

بنی عامری گفت: شناسایی و توسعه بازارهای صادراتی با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر بازار تقاضا در کشورهای خریدار و هدف ضروری است.

 

وی اضافه کرد: بوشهر به لحاظ شرایط آب و هوایی و محیطی از جمله استان‌های قطب تولید محصولات گلخانه‌ای به شمار می‌رود که انتظار می‌رود از این ظرفیت بهره لازم برده شود.

 

بنی عامری گفت: تولید محصولات گوجه فرنگی گلخانه‌ای با استفاده از ظرفیت بخش‌های فنی و مهندسی چهار تا پنج برابر تولید در فضای باز است و قیمت این محصول نیز ۲ تا سه برابر فضای باز است.

 

وی ادامه داد: اجرای آب شیرین‌کن در نوار ساحلی استان بوشهر می‌تواند در توسعه گلخانه‌های تولید محصول صیفی و سبزی‌جات نقش آفرینی کند که باید به این مهم توجه ویژه شود.

 

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: در راستای مهارت افزایی باهمکاری سازمان آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی مرکزی با اعتبارات استانی و بخش خصوصی با هدف مهارت افزایی کشاورزان و بهره برداران و آشنایی آنان با شیوه‌های جدید در استان بوشهر راه اندازی می‌شود.

 

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور افزود: برای تأمین بذر محصولات گلخانه‌ای مانند بادمجان، فلفل و گوجه فرنگی هیچ نگرانی وجود ندارد و اکنون یک سوم بذرها در انبارها ذخیره سازی و در حال توزیع است و بخشی هم در حال ترخیص است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*