۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 7431
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
  • 238 بازدید
  • ارسال توسط :

یادواره ملی طلوع خرداد محور هنر انقلاب اسلامی خواهد شد

تهران – ابتکار ورامین: معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: یادواره ملیِ فرهنگی و هنری طلوع خرداد محور هنر انقلاب اسلامی شده و باعث ایجاد تحول در هنر فاخر اسلامی می شود. به گزارش خبرنگار ما – کمیته اطلاع رسانی یادواره ملی «طلوع خرداد»، محمدحسین اسماعیلی اظهارداشت: سومین یادواره […]

تهران – ابتکار ورامین: معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: یادواره ملیِ فرهنگی و هنری طلوع خرداد محور هنر انقلاب اسلامی شده و باعث ایجاد تحول در هنر فاخر اسلامی می شود.

به گزارش خبرنگار ما – کمیته اطلاع رسانی یادواره ملی «طلوع خرداد»، محمدحسین اسماعیلی اظهارداشت: سومین یادواره فرهنگی و هنری طلوع خرداد در راستای اجرای برنامه های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و با گسترش بیشتری نسبت به دو دوره قبل اجرا می شود.

وی گفت: این یادواره همزمان با یوم الله ۱۵ خرداد و ایام رحلت امام راحل(ره) با هدف بسط و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و بهره گیری از فعالیت های فرهنگی و هنری در معرفی هر چه بهتر انقلاب اسلامی به ویژه به نسل جوان برگزار می شود.

اسماعیلی اظهار داشت: با توجه به این که منشأ قیام ۱۵ خرداد در سال ۴۲ منطقه دشت ورامین است، طبق تجربه دوره های گذشته ، مدیریت اجرایی این یادواره به شهرستان های پیشوا، قرچک، پاکدشت و ورامین محول و این چهار شهرستان میزبان هنرمندان شرکت کننده در این برنامه هستند.

اسماعیلی تصریح کرد: این یادواره در محورهای آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ، توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی ، نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی ، انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر ، نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی ، نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی ، نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تصریح کرد: نخستین یادواره فرهنگی و هنری طلوع خرداد تنها با اجرای نمایش خیابانی و شعر برگزار شد که در دوره دوم ، حوزه های شعر و ادبیات و برخی رشته های تجسمی نیز به آن اضافه شد.

اسماعیلی افزود: در سومین یادواره ملی طلوع خرداد، رشته هایی نظیر هنرهای تجسمی، فیلم کوتاه و موسیقی اجرا شده و علاوه بر بخش تئاتر خیابانی، تئاتر صحنه ای نیز در این دوره از یادواره ملی طلوع خرداد برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تقارن اعیاد شعبانیه مقارن با سومین یادواره فرهنگی و هنری طلوع خرداد ، در خلال برگزاری این یادواره، ویژه برنامه هایی نیز برای گرامیداشت این ایام در نظر گرفته شده تا فرهنگ مهدویت نیز در این یادواره مهم ترویج داده شود.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*