۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 8348
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۸
  • 188 بازدید
  • ارسال توسط :

یاد و نام امام(ره) و شهدا در اولین روز بخش «سرودهای انقلابی» یادواره «طلوع خرداد» طنین انداز شد

ورامین – ابتکار ورامین: بخش سرودهای انقلابی و تواشیح سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» در اولین روز اجرای بخش رقابتی خود، با یاد و نام امام(ره) و شهدا عجین شد و مورد استقبال گرم مخاطبان خاص و عام در شهرستان ورامین خاستگاه قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ قرار گرفت. به گزارش خبرنگار ما – […]

ورامین – ابتکار ورامین: بخش سرودهای انقلابی و تواشیح سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» در اولین روز اجرای بخش رقابتی خود، با یاد و نام امام(ره) و شهدا عجین شد و مورد استقبال گرم مخاطبان خاص و عام در شهرستان ورامین خاستگاه قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما – فرهنگسرای رازی شهرستان ورامین شامگاه سه شنبه ۱۹ خرداد ۹۴ نشان داد که دیار ۱۵ خرداد شایسته اجرای بخش «سرودهای انقلابی» در راستای نشر موسیقی ارزشی و انقلابی است، چراکه خیل مشتاقان نواهای سنتی، مقامی و نواحی شاهد اجراهای منحصر به فردی از گروه های مختلف شرکت کننده در این بخش بودند که با اشعار مرتبط با امام راحل، شهدا و ارزشهای انقلاب اسلامی بودند.

 ور۱

برنامه روز سه شنبه ۱۹ خرداد ۹۴ در شهرستان ورامین به این ترتیب بود که گروه های موسیقایی «ارغوان» کنگاور از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۳۰، گروه «آوای بختیاری» اصفهان از ساعت ۱۷:۴۰ تا ۱۸:۱۰ ، گروه «قاصدک» ورامین از ساعت ۱۸:۲۰ تا ۱۸:۵۰ و گروه «نوا» کردستان از ساعت ۱۹ تا ۱۹:۳۰ سرودهای انقلابی خود را در فرهنگسرای رازی به اجرا گذاشتند.

در شهرستان پیشوا نیز گروه های «مشکات» ورامین از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۱۵و « نوای جام» تربت جام از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۱۹:۱۵ سرودهای انقلابی خود را در سالن «هلال احمر» به اجرا درآوردند.

در شهرستان پاکدشت نیز گروه های «ضامن آهو» کاشمر از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۱۵ و «نوای عشق» پاکدشت از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۱۹:۱۵ در فرهنگسرای شهدای دانش آموزی اجرا داشتند.

 ور۲

دبیر بخش «سرودهای انقلابی و تواشیح» که نزدیک به سه دهه است در زمینه موسیقی ایرانی و نوازندگی ساز سنتور فعالیت دارد و در محضر استادانی چون نصرالله ناصح پور از ردیف دانان برجسته موسیقی، مسعود شناسا، محمدجواد ضرابیان، مجید کیانی و پرویز مشکاتیان آموزش دیده، در روز اول اجراها با دادن اطلاعات کاملی از گروه های اجراکننده سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد»، حاضران در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای رازی را در جریان انتخاب آثار قرار داد.

علی اکبر فروزش که از داوران بخش سرودهای انقلابی نیز هست، در ابتدا و انتهای برنامه روز اول، از اصحاب رسانه بابت انعکاس وسیع و بی سابقه سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» تقدیر و تشکر کرد.

 ور۳

گفتنی است، محورهای اصلی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ؛ انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر؛ نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی؛ نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی؛ توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی؛ نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی؛ نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است.

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» از ۱۷ خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در شهرستان پاکدشت آغاز شد؛ بخش داستان، شعر و کتاب نیز از ۲۴ خرداد در شهرستان قرچک؛ بخش فیلم و عکس از ۱۸ تا ۲۰ خرداد در شهرستان پیشوا، بخش سرودهای انقلابی و تواشیح از ۱۹ خرداد آغاز و ۲۰ خرداد خاتمه می یابد و بخش تئاتر نیز از ۲۱ خرداد در شهرستان ورامین برگزار می شود.

اختتامیه سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» نیز ۲۵ خردادماه در ورامین برگزار می شود که دبیرخانه مرکزی و دائمی این یادواره ملی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین مستقر است.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*