۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 8390
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۲:۳۸
  • 119 بازدید
  • ارسال توسط :

یک عکاس بین المللی به جمع داوران بخش عکس یادواره ملی «طلوع خرداد» اضافه شد

ورامین – ابتکار ورامین: دبیر اجرایی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» گفت: علیرضا بختیاری از عکاسان برجسته بین المللی کشورمان نیز به جمع داوران بخش عکس این یادواره اضافه شد. به گزارش خبرنگار ما – حمیدرضا آرمان مهر صبح پنج شنبه ۲۱ خرداد ۹۴ در جمع خبرنگاران گفت: پیش از این استاد علی […]

ورامین – ابتکار ورامین: دبیر اجرایی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» گفت: علیرضا بختیاری از عکاسان برجسته بین المللی کشورمان نیز به جمع داوران بخش عکس این یادواره اضافه شد.

به گزارش خبرنگار ما – حمیدرضا آرمان مهر صبح پنج شنبه ۲۱ خرداد ۹۴ در جمع خبرنگاران گفت: پیش از این استاد علی قلمسیاه و داریوش محمدخانی دو پیشکسوت و مدرس مطرح عکاسی کشور به عنوان داور بخش عکس سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» معرفی شده بودند.

وی در معرفی داور سوم بخش عکس سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» بیان داشت: بختیاری از سال ۷۲ شروع به عکاسی کرده و از حدود ۹ سال پیش در زمینه عکس پرتره و نورپردازی دیجیتال مشغول به تدریس است.

دبیر اجرایی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» افزود: این عکاس بین المللی اهل ورامین، عضو رسمی انجمن فیاپ آمریکا و عضو انجمن عکاسان ملی ایران نیز هست که عکس هایش در بیش از ۵۰ کشور دنیا برگزیده شده و روبان افتخار از جشنواره هایی در آمریکا و انگلیس دارد.

وی اضافه کرد: علیرضا بختیاری عضو رسمی انجمن تبلیغاتی مطبوعاتی ایران، عضو اصلی انجمن صنفی مطبوعات ایران و انجمن صنفی عکاسان صنعتی نیز بوده و دارای لوح تقدیر از یونیسف است که دبیر دو جشنواره عکس پرتره بوده و در اولین جشنواره عکس «نینوا» نیز دبیر و داور مسابقات بوده است؛ همچنین دبیر و داور اولین جشنواره عکس مطبوعاتی در ورامین بوده و اولین جشنواره عکس اماکن متبرکه را در شهرستان ورامین برگزار کرده است.

آرمان مهر خاطرنشان کرد: یکی از عکس های بختیاری در سال ۹۳ در جشنواره معتبر عکس «بریستول» انگلستان در بخش مستند اجتماعی زیر نظر انجمن سلطنتی انگلیس به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد که سه عکس وی در بخش مستند اجتماعی، فشن و پرتره از میان حدود ۱۴۷ هزار عکس از ۱۷۴ کشور برگزیده شده و در بخش مستند اجتماعی روبان افتخار گرفت.

دبیر اجرایی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» افزود: عکس های این هنرمند ورامینی تا کنون به ۵۷ جشنواره بین المللی در کشورهای هلند، آرژانتین، اسپانیا، روسیه، بلژیک و آمریکا راه یافته و عناوین متعدد بین المللی را به خود اختصاص داده است و اواخر سال ۹۳ نیز به عنوان هنرمند فیاپ یا هنرمند فدراسیون جهانی عکاسی انتخاب شد که در آن سال تنها چهار نفر در کشور موفق به کسب این مقام شدند.

وی در پایان یادآور شد: تعداد عکاسان شرکت کننده در سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» ۲۵۰ نفر بودند که ۱۲۵۰ عکس به دبیرخانه یادواره ارسال کردند و هیئت بازبینی عکسها ۶۷ اثر را برای نمایش عمومی در نمایشگاه عکس و داوری نهایی انتخاب کردند.

گفتنی است، محورهای اصلی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ؛ انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر؛ نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی؛ نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی؛ توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی؛ نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی؛ نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است.

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» از ۱۷ خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در شهرستان پاکدشت آغاز شد؛ بخش داستان، شعر و کتاب نیز از ۲۴ خرداد در شهرستان قرچک؛ بخش فیلم و عکس از ۱۸ تا ۲۰ خرداد در شهرستان پیشوا، بخش سرودهای انقلابی و تواشیح از ۱۹ خرداد در ورامین به مدت دو روز برگزار شد و بخش تئاتر نیز از ۲۱ خرداد به مدت چهار روز در شهرستان ورامین برگزار می شود.

اختتامیه سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» نیز ۲۵ خردادماه در ورامین برگزار می شود که دبیرخانه مرکزی و دائمی این یادواره ملی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین مستقر است.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*