۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 27815
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
  • 304 بازدید
  • ارسال توسط :
۱۳ گونه جانوری با ارزش چهارمحال و بختیاری؛ در حال انقراض
۱۳ گونه جانوری با ارزش چهارمحال و بختیاری؛ در حال انقراض

۱۳ گونه جانوری با ارزش چهارمحال و بختیاری؛ در حال انقراض

چهار محال و بختیاری – آبرومند: مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۳ گونه جانوری با ارزش استان در حال انقراض است.   به گزارش خبرنگار ما – شهرام احمدی اظهار کرد: حفظ و احیای زیستگاه‌ها، افزایش سطح مناطق حفاظت شده تحت مدیریت، ایجاد مراکز تکثیر در اسارت، مطالعه احیا زیست‌مندان و زیستگاه‌های […]

چهار محال و بختیاری – آبرومند: مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۳ گونه جانوری با ارزش استان در حال انقراض است.

 

به گزارش خبرنگار ما – شهرام احمدی اظهار کرد: حفظ و احیای زیستگاه‌ها، افزایش سطح مناطق حفاظت شده تحت مدیریت، ایجاد مراکز تکثیر در اسارت، مطالعه احیا زیست‌مندان و زیستگاه‌های هر منطقه، برخورد با شکارچیان غیرمجاز و ساخت مراکز تحقیقاتی از جمله اقدامات مؤثر برای حفاظت و نگهداری از تنوع زیستی است.

 

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۹۴ گونه جانوری در زیستگاه‌های چهارمحال و بختیاری زیست می‌کنند، تصریح کرد: متأسفانه ۱۳ گونه جانوری با ارزش استان در حال انقراض است.

 

احمدی در ادامه به درمان یک قطعه لاک‌پشت آسیب‌دیده توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان خبر داد و افزود: این لاک‌پشت از ناحیه لاک دچار آسیب شدید و عفونت شده بود.

 

احمدی ادامه داد: درمان و تیمار این گونه جانوری افزون بر یک‌سال به طول انجامید تا آمادگی رهاسازی در طبیعت را به دست آورد.

 

وی با بیان اینکه لاک‌پشت مَهمیزدار غربی پس از یک‌سال و دو ماه درمان به خانه برگشت، گفت: سالانه بیش از ۵۰ قطعه از حیات وحش در چهارمحال و بختیاری تحت درمان قرار می‌گیرد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: با هماهنگی اداره نظارت بر امور حیات وحش این لاک‌پشت به دست محیط‌بانان در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد به دامان طبیعت بازگشت.

(منبع خبر: ایسنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*