۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اصفهان » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 28023
  • ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
  • 344 بازدید
  • ارسال توسط :
۱۵ خرداد نقطه آغاز حرکت بزرگ انقلاب اسلامی در دنیاست
۱۵ خرداد نقطه آغاز حرکت بزرگ انقلاب اسلامی در دنیاست

۱۵ خرداد نقطه آغاز حرکت بزرگ انقلاب اسلامی در دنیاست

اصفهان – آبرومند: نماینده مردم اصفهان در مجلس و از پیشگامان انقلاب اسلامی گفت: ۱۵ خرداد نقطه عطف و آغاز حرکت بزرگ انقلاب اسلامی در کشور و دنیا ست که با حضور مردم در پشتیبانی از مرجعیت و رهبری امام راحل رقم خورد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت‌الاسلام احمد سالک […]

اصفهان – آبرومند: نماینده مردم اصفهان در مجلس و از پیشگامان انقلاب اسلامی گفت: ۱۵ خرداد نقطه عطف و آغاز حرکت بزرگ انقلاب اسلامی در کشور و دنیا ست که با حضور مردم در پشتیبانی از مرجعیت و رهبری امام راحل رقم خورد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت‌الاسلام احمد سالک افزود: قیام ۱۵ خرداد برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است که ارتباط مستقیم و بدون واسطه بین مردم کشور و رهبری و ولایت را به خوبی نشان می‌دهد که چنین ارتباطی در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شود.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مبنای قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی، ارزش‌های قرآنی و سخن پیامبر اسلام (ص) است که نخست در مبارزه با حکومت وابسته به آمریکا و سپس در تثبیت حاکمیت اسلام، تجلی‌گر شد.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای پیروزی خود نیاز به مقدماتی داشت، اضافه کرد: قیام ۱۵ خرداد، مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی را پس از ۱۵ سال از آغاز این حرکت در ۲۲ بهمن سال ۵۷ رقم زد.

 

این پیشگام انقلاب در اصفهان تاکید کرد: کفر ستیزی و ستم ستیزی از اهداف اصلی قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی بود که رهبری امام راحل آن را به نتیجه رساند.

 

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره)، شخصیت فقیه، فیلسوف، شجاع، تاریخ دان، جهان‌شناس و آمر به دستورات ناب اسلام بود و در سده اخیر شخصیتی مانند امام راحل نداریم، اضافه کرد: انقلاب اسلامی در برابر انقلاب مارکسیستی و سرمایه داری غرب به پا خاست و سیاست‌های جهانی که دنیا را به ۲ قطب شرقی و غربی تقسیم کرده بود، بهم زد.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اهمیت گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد، تصریح کرد: لازم است از ظرفیت‌ها موجود مانند فضای مجازی و با محتوا سازی برای معرفی هرچه بهتر و بیشتر این قیام و انقلاب اسلامی و ارزش‌های آنها به مردم بویژه نسل جوان استفاده کرد.

 

قیام ۱۵ خرداد در سال ۱۳۴۲، تجمع و راهپیمایی مردم برخی از شهرهای ایران در اعتراض به دستگیری امام خمینی (ره) بود. تظاهرات در قم، تهران و ورامین به خشونت کشیده شد و شماری از مردم کشته و زخمی شدند.

 

دستگیری امام راحل بدلیل سخنرانی او در مدرسه فیضیه علیه رفتارهای محمدرضا پهلوی بود. امام خمینی (ره) بدلیل کشته شدن گروهی از مردم، این روز را برای همیشه عزای همگانی اعلام کردند. ۱۵ خرداد در سالنامه جمهوری‌اسلامی ایران تعطیل رسمی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*