۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 6528
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۴
  • 93 بازدید
  • ارسال توسط :

۲۰ هزار اصله نهال در شهر دماوند غرس شد

دماوند – ابتکار ورامین: شهردار دماوند در مراسم درختکاری که با حضور معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری دماوند، فرمانده سپاه پاسداران شهرستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دماوند، هلال احمر و منابع طبیعی و شهروندان شهر دماوند در منطقه فاز دوم فرهنگیان برگزار شد، بر حفظ منابع طبیعی با توجه به وضعیت اقلیمی کشور […]

دماوند – ابتکار ورامین: شهردار دماوند در مراسم درختکاری که با حضور معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری دماوند، فرمانده سپاه پاسداران شهرستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دماوند، هلال احمر و منابع طبیعی و شهروندان شهر دماوند در منطقه فاز دوم فرهنگیان برگزار شد، بر حفظ منابع طبیعی با توجه به وضعیت اقلیمی کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی شهرداری دماوند- عباس صفری ادامه داد: امروز آنچه در زمینه طراحی شهری، دست یابی به رشد اقتصادی، تقویت جایگاه فرهنگی و اجتماعی و … کشور شاهد هستیم، با هدف تامین آسایش و آرامش مردم صورت می گیرد که این مهم نیازمند حفظ طبیعت و محیط زیست است.

این مقام مسوول به شرایط کنونی کره خاکی اشاره و خاطرنشان کرد: مردم جهان از زمین انرزی می گیرند و از اکسیژن هوا استفاده می کنند ولی آنچه به واسطه استفاده از این دو هدیه الهی به طبیعت باز گردانده می شود چیزی جزء سروصدا و آلایندگی نیست.

شهردار دماوند با بیان اینکه شهر به واسطه داشتن هویت، معنای زنده بودن می یابد، بیان کرد: آنچه به شهر زندگی می بخشد حفظ هویت ها است که به واسطه فرهنگ ها، آداب و رسوم ها، باورها و اعتقادات شکل می گیرد که در این راستا می توان با الگو گیری از گذشتگان در حفظ محیط زیست، آب و کاشت درخت گام برداشت.

صفری گفت: روز درختکاری فرصتی برای معرفی فرهنگ ها و یادآوری هویت شهری است که می توان با حضور شهروندان و ترویج آن در بین اقشار جامعه توسعه داد.

این مقام مسوول افزود: با هدف ترویج فرهنگ کاشت درخت و حفظ فضای سبز، امسال حدود ۲۰ هزار اصله نهاد مثمر و غیرمثمر در روزهای پایانی سال به صورت متداول در مناطق مهم و مورد توجه شهر کاشته می شود.

همچنین “شاهرخ جهانشاهی” معاون سیاسی وانتظامی فرمانداری شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم با بیان اینکه کاشت درخت یک اقدام مقدس است، اظهار کرد: موضوع درختکاری و حفظ محیط زیست از جمله موضوعات مهم و مورد توجه اهل بیت (ع) و مقام معظم رهبری است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

وی ادامه داد: آنچه امروز در کشور شاهد هستیم، رشد صنعت و افزایش آلاینده ها است که می توان با کاشت درخت و ترویج این فرهنگ مهم در بین شهروندان از هرگونه اقدامی در راستای تخریب محیط زیست جلوگیری کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*