۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » سمنان » عناوین اصلی
  • شناسه : 28028
  • ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
  • 418 بازدید
  • ارسال توسط :
۲۴۷ کارگر دامغانی از بیمه بیکاری بهره مندند
۲۴۷ کارگر دامغانی از بیمه بیکاری بهره مندند

۲۴۷ کارگر دامغانی از بیمه بیکاری بهره مندند

سمنان- آبرومند: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان گفت: ۲۴۷ نفر از کارگران در این شهرستان با توجه به مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی، از مزایای بیمه بیکاری استفاده می کنند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمود پورمعظمی افزود: بیمه بیکاری از جمله حمایت‌های تأمین اجتماعی است که میزان […]

سمنان- آبرومند: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان گفت: ۲۴۷ نفر از کارگران در این شهرستان با توجه به مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی، از مزایای بیمه بیکاری استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمود پورمعظمی افزود: بیمه بیکاری از جمله حمایت‌های تأمین اجتماعی است که میزان مقرری روزانه بیمه شده بیکار، معادل ۵۵ درصد متوسط مزد با حضور و یا کارمزد روزانه بیمه شده است.

وی به شرایط احراز بیمه بیکاری اشاره کرد و گفت: بیمه شده قبل از بیکار شدن باید حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد و ظرف ۳۰ روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای کار، آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و یا مشابه آن اطلاع دهد.

پورمعظمی تصریح کرد: مدت پرداخت مقرری از زمان برخورداری از مزایای بیمه بیکاری برای مجردها حداکثر ۳۶ ماه و برای متأهل ها یا متکلفین حداکثر ۵۰ ماه بر اساس سابقه کلی پرداخت حق بیمه است.

وی اظهار داشت: سه هزار و ۲۰۰ کارگر در واحدهای صنعتی و معدنی فعال شهرستان دامغان اشتغال دارند که از این تعداد یک هزار و ۸۰۰ کارگر در بخش معدن و یک هزار و ۴۰۰ کارگر در بخش صنعت فعالیت می‌کنند.

پورمعظمی خاطر نشان کرد: با توجه به پروانه‌های صادره، ۱۶۲ پروانه صنعتی و معدنی در شهرستان دامغان وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰ واحد فعال و کارفرمایان موظف به بیمه کردن کارگران است.

وی افزود: قسمت زیادی از کارگران بخش معدن شهرستان دامغان در حوزه معادن زغال سنگ فعالیت می‌کنند.

پورمعظمی در خصوص پرداخت معوقه حقوق کارگران اشاره کرد و گفت: حقوق معوقه کارگران معضل بزرگی است که باید با ریشه یابی مشکلات، برگزاری جلسه با مدیران واحدها، بازاریابی و تقویت واحدهای صنعتی و معدنی رفع شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان ادامه داد: باریت، اکسید، خاک صنعتی، زغال‌سنگ، روی، سرب، سنگ‌آهن و سنگ گچ از مهم‌ترین محصولات و تولیدات این شهرستان محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۶۰ درصد معادن دامغان فعال و ۴۰ درصد دیگر نیمه فعال و راکد هستند، در دامغان ۲۴ نوع ماده معدنی وجود دارد و۳۰ درصد معادن این شهرستان را زغال‌سنگ تشکیل می‌دهند.

دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*