۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » پيشوا » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 28351
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
  • 144 بازدید
  • ارسال توسط :
۲۵۰ هکتار گلخانه طی سال جاری در پیشوا احداث می شود
۲۵۰ هکتار گلخانه طی سال جاری در پیشوا احداث می شود

۲۵۰ هکتار گلخانه طی سال جاری در پیشوا احداث می شود

پیشوا – آبرومند: فرماندار پیشوا گفت: در سال جاری شهرستان پیشوا متعهد به ایجاد ۲۵۰ هکتار گلخانه است و با تلاش اداره جهاد و کشاورزان این میزان توسعه گلخانه ای محقق می شود. به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی در جمع کشاورزان ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی، اظهار داشت: در گذشته عمده مردم کشور […]

پیشوا – آبرومند: فرماندار پیشوا گفت: در سال جاری شهرستان پیشوا متعهد به ایجاد ۲۵۰ هکتار گلخانه است و با تلاش اداره جهاد و کشاورزان این میزان توسعه گلخانه ای محقق می شود.

به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی در جمع کشاورزان ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی، اظهار داشت: در گذشته عمده مردم کشور به امر زراعت اشتغال داشتند و اکنون نیز بیشترین و کاربردی ترین فعالیت در حوزه اقتصادی کشاورزی است؛ در مناطقی هم که صنعتی شده اند هنوز کشاورزی پابرجاست.

 

وی افزود: اقتصاد پیشوا نیز مبتنی بر کشاورزی بوده و افتخارات و رتبه های استانی و کشوری شهرستان به واسطه تدابیر و برنامه های مجموعه جهاد و زحمات کشاورزان منطقه است.

 

فرماندار شهرستان پیشوا تصریح کرد: با توجه به تحریم هایی که علیه کشور اعمال می شود باید در بحث اقتصاد کشاورزی اهتمام بیشتری صورت گیرد و سرمایه گذاری ها به سمت و سوی کشاورزی و صنایع تبدیلی این بخش هدایت شود و در صورت تداوم این روند، خطرات بیرونی کمتری کشور ما را تهدید خواهد کرد.

 

وی افزود: زمانی که اقتصاد کشور تک محصولی و همه سرمایه گذاری ها، درآمدها و هزینه های کشور صرفا به نفت محدود می شود طبیعتاً اعمال فشارهای خارجی و تحریم اثرات گسترده ای بر کشور خواهد داشت.

 

عباسی بیان کرد: در حال حاضر محصولات کشاورزی ایران طرفداران زیادی در بین سایر کشورها دارد و کشاورزان شهرستان پیشوا باید در جهت افزایش تنوع و کیفیت محصولات خود برنامه ریزی و تلاش کنند.

 

این مقام مسئول افزود: امروز اقدامات خوبی در زمینه افزایش بهره وری و استفاده از روش های نوین آبیاری صورت گرفته و کشاورزان پیشوا این قابلیت را دارند تا با اتخاذ رویکردهای مبتنی بر دانش روز و تغییر الگوی کشت افتخارات بیشتری در سطح استان و کشور کسب کنند.

 

وی به جایگاه ویژه شهرستان در حوزه توسعه کشت گلخانه ای در استان و کشور اشاره و بیان کرد: پیشوا در طول سال های گذشته پیشرفت های چشمگیری در این زمینه داشته و امسال نیز براساس برنامه ریزی صورت گرفته در سطح استان متهعد به ایجاد ۲۵۰ هکتار گلخانه است.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا گندم را یک محصول استراتژیک دانست و گفت: متأسفانه دلالان و افراد سودجو با اغواگری و پیشنهاد قیمت های خرید بالا برخی کشاورزان را فریب داده و دچار مشکلاتی می کنند.

 

وی افزود: در این زمینه جهاد کشاورزی استان باید رویکردهای مناسبی اتخاذ و با ایجاد رغبت و انگیزه در کشاورزان از بروز این اتفاقات جلوگیری کند.

 

عباسی به موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی اشاره و بیان کرد: سرمایه اصلی شهرستان زمین های کشاورزی است و حراست از این اراضی یکی از ماموریت ها و رسالت اصلی جهاد است و غفلت از آن عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

 

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: مجموعه مدیریتی شهرستان، دادگستری، دادستانی و نیروی انتظامی حساسیت ویژه ای در ام مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز دارند و به شدت پیگیر هستند تا بازدارندگی لازم ایجاد شود.

 

ما عقب تر از فصت طلب ها هستیم و باید به  رو زشویم اگر جدیت داشته باشیم افراد سودجو هم بازدارندگی ایجاد می شود.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*