۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 6054
  • ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۰
  • 177 بازدید
  • ارسال توسط :

۲۶ حادثه طبیعی استان تهران را تهدید می‌کند

دماوند – ابتکار ورامین: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: از ۳۱ حادثه طبیعی که در کشور شناسایی شده است، ۲۶ حادثه طبیعی استان تهران را تهدید می‌کند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری دماوند – هادی رحمتی در همایش مدیران بحران شهرستان‌های استان تهران که در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد با […]

دماوند – ابتکار ورامین: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: از ۳۱ حادثه طبیعی که در کشور شناسایی شده است، ۲۶ حادثه طبیعی استان تهران را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری دماوند – هادی رحمتی در همایش مدیران بحران شهرستان‌های استان تهران که در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد با بیان اینکه شرایط ویژه‌ای به واسطه تراکم جمعیتی ۹۰۰ نفر در کیلومترمربع از کل کشور در استان تهران وجود دارد، اظهار داشت: سرانه جمعیتی در کشور ۴۱ نفر در کیلومترمربع است و به همین خاطر در استان تهران شرایط ویژه‌تری وجود دارد.

وی افزود: اگر حوادثی که در جهان اتفاق رخ می‌دهد، کشوری بتواند در مرحله نخست به هر مکانیسمی کاهش تلفات جانی را چه در بلایای طبیعی و چه بلایای غیر طبیعی داشته باشد، آن کشور را عاقل می‌دانند و می‌گویند که مسئولان این کشور در مسائل مختلف تدبیر و با یکدیگر هماهنگی و انسجام دارند که در اتفاقات رخ داده آمار تلفات جانی کمتری داشته‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور خطرپذیر جهان است، گفت: در کشورهای جهان ۴۰ نوع حادثه طبیعی شناخته شده است، اما در کشور ما تنها ۳۱ نوع از این حادثه طبیعی وجود دارد و به تبع آن در استان تهران با ۲۶ حادثه طبیعی دست و پنجه نرم می‌کنیم.

رحمتی ادامه داد: در شهرستان شمیرانات خطرپذیری بیشتری وجود دارد، اما در جنوب استان تهران با خطرات و بلایای کمتری دست و پنجه نرم می‌کنیم.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه در استان تهران جمعیت زیادی وجود دارد و همچنین به علت‌های مختلف دیگر شهرستان‌های استان تهران را از شرایط ویژه‌ای برخوردار کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بیان کرد: اگر اتفاقی در این استان بیفتد، رسانه‌هایی که دقت ویژه‌ای در بحث مدیریت بحران و افکار عمومی دارند، مسئولیت مدیریت وقایع را برای ما سنگین‌تر می‌کنند به خصوص این وظایف برای فرمانداران که به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌های خود هستند، سنگین‌تر است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*