۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی
  • شناسه : 62967
  • ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
  • 15 بازدید
  • ارسال توسط :
۲ واحد گازی نیروگاه ری پس از تعمیرات به مدار تولید بازگشت
۲ واحد گازی نیروگاه ری پس از تعمیرات به مدار تولید بازگشت

۲ واحد گازی نیروگاه ری پس از تعمیرات به مدار تولید بازگشت

ری – آبرومند: معاون نگهداری و تعمیرات نیروگاه برق ری اعلام کرد: تعمیرات و بازدید مسیر داغ توربین واحد گازی  شماره ۱۶ و چهار این نیروگاه به پایان رسید و این ۲ واحد با موفقیت وارد مدار تولید شد و به شبکه سراسری برق کشور پیوست. به گزارش خبرنگار آبرومند – حسین مهدیزاده روز چهارشنبه […]

ری – آبرومند: معاون نگهداری و تعمیرات نیروگاه برق ری اعلام کرد: تعمیرات و بازدید مسیر داغ توربین واحد گازی  شماره ۱۶ و چهار این نیروگاه به پایان رسید و این ۲ واحد با موفقیت وارد مدار تولید شد و به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

به گزارش خبرنگار آبرومند – حسین مهدیزاده روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: واحد گازی ۲۵ مگاواتی شماره ۱۶ نیروگاه ری پس از انجام تعمیرات و بازدید مسیر داغ توربین به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

وی اظهار داشت: این واحد که طبق برنامه زمانبندی و با هماهنگی مرکز کنترل شبکه برق ایران به منظور حفظ آمادگی و تولید پایدار انرژی از اواسط آبان ماه از مدار خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات و بازدید های دوره ای، دوباره به مدار تولید بازگشت و با شبکه سراسری برق کشور پارالل شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در مدت تعمیرات و بازدید واحد شماره ۱۶ هیتاچی که ۲۵ روز به طول انجامید و توسط متخصصان توانمند نیروگاه ری انجام شد، فعالیت های مختلفی از قبیل: دمونتاژ و تست و تعویض نازل های سوخت و محفظه های احتراق، انجام تست های مربوط به ژنراتور، بازدید و تست پره های متحرک و ثابت توربین، تعویض پره های ثابت توربین، تعویض شرود های ردیف اول توربین، بازدید تورک کنورتور صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه با تلاش متخصصان نیروگاه ری واحد گازی شماره چهار این نیروگاه به مدار تولید بازگشت، افزود: تعمیرات اساسی واحد گازی ۳۲ مگاواتی به پایان رسید و این واحد با موفقیت استارت خورد و به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

معاون نگهداری و تعمیرات نیروگاه ری اضافه کرد: این واحد که طبق برنامه زمانبندی و با هماهنگی مرکز کنترل شبکه برق ایران به منظور حفظ آمادگی و تولید پایدار انرژی از ابتدای مهر ماه از مدار خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات اساسی و بازدید های دوره ای، دوباره به مدار تولید بازگشت و با شبکه سراسری برق کشور پارالل شد.

مهدیزاده یادآور شد: در طول تعمیرات اساسی و بازدید واحد شماره چهار آسک که ۵۵ روز به طول انجامید و توسط متخصصان توانمند نیروگاه ری انجام شد، اقداماتی از قبیل تعویض پره های ردیف ۱۰ کمپرسور، سرویس و انجام تست های کامل ژنراتور، تعویض پره های ثابت ردیف دوم توربین، بازدید و تعویض یاتاقان های ژورنال، انجام تست های غیر مخرب، دمونتاژ و تعویض قطعات محفظه احتراق، هم محور کردن واحد و صورت پذیرفت.

به گزارش ایرنا، نیروگاه گازی ری در زمینی به مساحت ۵۲ و نیم هکتار در هفت کیلومتری مرکز شهرستان ری در نزدیکی پالایشگاه تهران قرار دارد.

این نیروگاه دارای ۲۱ واحد توربین گازی به ظرفیت اسمی ۸۰۰ مگاوات است که تولید برق آن بنا به فصول سرد و گرم سال متغیر است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*