۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 60596
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
۴۱۰ هزار تن گندم در آذربایجان غربی از کشاورزان خریداری شد
۴۱۰ هزار تن گندم در آذربایجان غربی از کشاورزان خریداری شد

۴۱۰ هزار تن گندم در آذربایجان غربی از کشاورزان خریداری شد

ارومیه – آذربایجان غربی: سرپرست غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت: از زمان فعالیت مراکز خرید گندم در استان تاکنون ۴۱۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در شهرستانهای مختلف خریداری شده است. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – امید زینالی افزود: گندم خریداری شده در استان برای تبدیل به […]

ارومیه – آذربایجان غربی: سرپرست غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت: از زمان فعالیت مراکز خرید گندم در استان تاکنون ۴۱۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در شهرستانهای مختلف خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – امید زینالی افزود: گندم خریداری شده در استان برای تبدیل به آرد به ۱۶ شرکت تولید کننده ارسال و برای افزایش کیفیت آرد با نسبت ۶۰ به ۴۰ با گندم وارداتی ترکیب می‌شود.

 

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی در زمینه میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در جایگاه ششم کشور قرار دارد و درجه کیفیت گندم تولیدی در استان در حد متوسط کشوری است.

 

زینالی با بیان اینکه ۶۳ مرکز خرید گندم در فصل خرید تضمینی این محصول در استان آماده دریافت گندم مازاد بر مصرف کشاورزان است، گفت: بخش زیادی از بهای کل گندم خریداری شده تاکنون به گندم کاران استان پرداخت شده است.

 

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی افزود: سرانه توزیع آرد در استان ۹.۱ کیلوگرم برای یک نفر بوده که این میزان در مقایسه با میانگین ۸.۵ کیلوگرم در کشور ۶۰۰ گرم برای هر نفر بیشتر است و هر ماه ۳۱ هزار تن آرد بین واحدهای خبازی در استان توزیع می‌شود.

 

زینالی گفت: هم اکنون ۱۶ واحد تولید آرد در آذربایجان غربی با ۴۰ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت و آرد مورد نیاز واحدهای خبازی را به طور کامل در استان تولید می‌کنند.

 

وی افزود: هم اکنون این شرکت، آرد مورد نیاز برای چهار هزار و ۷۰۰ واحد خبازی در سطح استان را تأمین می‌کند و آرد بر اساس جدول توزیع، توسط شرکت همیاری شهرداری‌ها حمل و در اختیار واحدهای خبازی قرار می‌گیرد.

 

امسال از مجموع ۳۸۱ هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم در آذربایجان غربی، ۹۱ هزار هکتار به صورت آبی و ۲۹۰ هزار هکتار به صورت دیم کشت شده است که پیش بینی می‌شود بیش از ۵۴۲ هزار تن محصول از سطح گندمزارها برداشت شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*