۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی
  • شناسه : 28131
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
  • 277 بازدید
  • ارسال توسط :
۷۵ واحد دامداری شهرستان ری اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند
۷۵ واحد دامداری شهرستان ری اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند

۷۵ واحد دامداری شهرستان ری اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند

ری – آبرومند: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: ۷۵ واحد دامداری در بخش حسن آباد فشافویه طی سه ماه اول سال جاری اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند. به گزارش خبرنگار ما – زهره عبادتی اظهار داشت: دامداری ها به دلیل نداشتن سیستم تصفیه فاضلاب در بخش های گاوداری و شیردوشی و همچنین […]

ری – آبرومند: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: ۷۵ واحد دامداری در بخش حسن آباد فشافویه طی سه ماه اول سال جاری اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ما – زهره عبادتی اظهار داشت: دامداری ها به دلیل نداشتن سیستم تصفیه فاضلاب در بخش های گاوداری و شیردوشی و همچنین نداشتن مدیریت صحیح دفع پسماند، اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند.

 

وی ادامه داد: دامداری های متخلف در صورت برطرف نکردن مشکلات زیست محیطی بر اساس قانون به مراجع قضایی معرفی و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی پلمب می شوند.

 

عبادتی با بیان اینکه انباشت غیر اصولی پسماند دامداری ها باعث تولید گاز متان می شود، افزود: این گاز گلخانه ای، خطرناک است و اگر به خوبی مدیریت نشود باعث گرمایش زمین می شود.

 

وی یادآور شد: دامداری ها باید از گاز متان در تامین سوخت واحد تولیدیشان استفاده کنند تا ضمن کاهش هزینه سوخت از خطر این گاز به محیط زیست نیز جلوگیری نمایند.

 

رئیس اداره محیط زیست ری احداث تصفیه خانه را اولویت های زیست محیطی دامداری های جنوب پایتخت عنوان کرد و گفت: تصفیه خانه موجب کاهش مصرف آب و استفاده از آن در بخش کشاورزی و شستشوی دامداری های و در بلند مدت موجب کاهش هزینه تولید می شود.

 

به گزارش ایرنا، بوی نامطبوعی که در مسیر عوارضی تهران – قم تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بویژه ماه های گرم سال به مشام می رسد، طی چند سال اخیر همواره خبرساز بوده و حل نشده باقی مانده است.

 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اسفندماه سال گذشته در جریان بازدید از محل تصفیه خانه دامداری ها و واحدهای صنعتی مستقر در جنوب پایتخت عنوان کرد که رئیس جمهوری به شهرداری تهران دستور داده تا بوی نامطبوع منطقه برطرف شود.

 

بر اساس بررسی های لازم، ۱۰۰ نقطه از منابع آلوده کننده شامل فاضلاب، کارخانجات، کشتارگاه، دامداری و مراکز جمع آوری پسماند شناسایی شده اند و تمهیدات لازم برای اصلاح و انتقال این مراکز اندیشیده شده که دامداری شهرستان ری نیز بر مبنای این ساماندهی پایش می شوند.

 

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود ۷۷۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*